Najlepszym sposobem na zachęcenie przypadkowych przechodniów do odwiedzenia restauracji jest zamieszczenie przed wejściem odpowiedniego szyldu. Jest on niezbędny również do wskazania, że pod tym określonym adresem znajduje się konkretny lokal gastronomiczny. Dlatego właśnie tablica reklamowa powinna być starannie zaprojektowana i porządnie wyprodukowana.

Źródła inspiracji

Wygląd szyldu powinien być w dużym stopniu uzależniony od charakteru restauracji, a także samej specyfiki tego rodzaju lokali. Dlatego projekt powinien się przede wszystkim wyróżniać i odpowiednio prezentować. Dzięki temu będzie nie tylko znacząco odbiegał od propozycji innych firm z branży, ale też zwróci uwagę swoim wyglądem na tle budynku oraz całej okolicy. Inspiracji szukać można na wiele sposobów. W każdym mieście zaobserwować da się szyldy wielu różnych lokali, dzięki którym można o wiele łatwiej dostrzec określone tendencje oraz trendy. To również najlepszy sposób, aby dokładniej sprawdzić istniejące projekty i nie tworzyć zbyt podobnych. Źródłem inspiracji może być także internet, w którym znajduje się mnóstwo przykładowych szyldów dla restauracji.

Identyfikacja wizualna restauracji

Większość profesjonalnych restauracji posiada własną identyfikację wizualną. Składają się na nią m.in. kolorystyka wykorzystywana w materiałach reklamowych, logotyp, specyficzny krój pisma, służbowe stroje oraz wygląd wnętrz i budynków firmowych. Spójnym z identyfikacją wizualną elementem powinien być także szyld dla restauracji. Wówczas jego projekt nie powinien różnić się pod względem stylistycznym i estetycznym od innych materiałów reklamowych stosowanych przez właściciela lokalu. Szyld dla restauracji powinien zawierać kojarzące się z firmą kształty, kroje pisma i barwy. W ten sposób klienci zidentyfikują lokal i będą mieć pewność, że na pewno trafią pod właściwy adres.

Techniki i materiały

Sam wygląd szyldu to nie wszystko. Musi być on również odpowiednio wykonany. Zazwyczaj w tym celu stosuje się materiały o różnych grubościach, np. PCV, plexi czy dibond. Pokrywa się je techniką druku cyfrowego UV, który posiada bardzo wiele zalet. Nie wydziela żadnych substancji ani zapachów, jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia oraz niezwykle odporny na niekorzystne warunki atmosferyczne. Doskonale sprawdza się w przypadku szyldów, ponieważ bardzo wiernie odwzorowuje kolory wybranej grafiki. Poszczególne typy i wymiary płyt stosowane są w zależności od indywidualnych potrzeb i wymagań restauracji. Aspekt ten warto skonsultować z pracownikami firmy, która zajmie się produkcją szyldu.