Prowadzenie własnego lokalu gastronomicznego wiąże się nie tylko z ustalaniem czasu dostaw kolejnych produktów spożywczych, ale również dbałością o jego wygląd. Czysty i schludny lokal w oczach klientów, to cudo, które należy ponownie odwiedzić. Odpowiedni wystrój, nastrojowa muzyka, a także stylowe dodatki są więc klucze do sukcesu, czyli do portfela klienta.

Boho, hippie a może włoskie ristorante?

 

Często projekt własnego lokalu gastronomicznego, rodzi się w głowie w kilka chwil. Chwile te nie obejmują jednak w większości przypadków określenia głównego nurtu, w którym nasze „dziecko” będzie podążać. Fakt ten jest jednym z najczęściej popełnianych przez młodych restauratorów, błędów.

Wstępne określenie zarysu aranżacji pozwoli w późniejszym okresie na szybszą realizację własnych planów i marzeń. Stara zasada mówi, by wystrój w przeważającej części dopasować do podawanych w lokalu potraw. Włoska pizza doskonale będzie czuć się w otoczeniu drewnianych krzeseł oraz obrusów w kratę, podczas gdy hamburgery nierozerwalnie związane są z czerwonymi kanapami niczym z amerykańskich burgerowni.

Obrusy dla restauracji – od czego zacząć?

 

Zazwyczaj bez względu na wybrany przez nas styl aranżacyjny, decydujemy się na zakup obrusów. Obrusy dla restauracji to tzw. temat rzeka. Część z restauratorów decyduje się na proste, lniane obrusy, które nie zawierają żadnych adnotacji o ich właścicielu. Jednak pozostali pragną zindywidualizować swój projekt. W jaki sposób?

Obrusy dla restauracji zazwyczaj szyte są na specjalne zamówienie. Fakt ten oznacza, że dana szwalnia wykonuje wyłącznie określoną przez zleceniodawcę liczbę obrusów i nie są one dostępne w „normalnej” sprzedaży. Produkcję obrusów warto rozpocząć od ustalenia ich projektu. W zadaniu tym pomoże krawcowa lub grafik komputerowy. Stworzony przez specjalistę obraz naniesiony może być bezpośrednio na tkaninę, co jest niewątpliwą zaletą nowoczesnego systemu działania szwalni.

Kwestią o której nie można zapomnieć są również detale. Obszycie obrusów lub też ich wykończenie zależne jest zazwyczaj od woli kupującego, jednak zaleca się skorzystanie z tej usługi. Brak obrąbka wokół obrusa sprawia, że szybciej się on zużywa, oraz traci jakość wyglądu.