Prowadzenie własnego lokalu gastronomicznego wiąże się nie tylko z ustalaniem czasu dostaw kolejnych produktów spożywczych, ale również dbałością o jego wygląd. Czysty i schludny lokal w oczach klientów, to cudo, które należy ponownie odwiedzić. Odpowiedni wystrój, nastrojowa muzyka, a także stylowe dodatki są więc klucze do sukcesu, czyli do portfela klienta.

Boho, hippie a może włoskie ristorante?

 

Często projekt własnego lokalu gastronomicznego, rodzi się w głowie w kilka chwil. Chwile te nie obejmują jednak w większości przypadków określenia głównego nurtu, w którym nasze „dziecko” będzie podążać. Fakt ten jest jednym z najczęściej popełnianych przez młodych restauratorów, błędów.

Wstępne określenie zarysu aranżacji pozwoli w późniejszym okresie na szybszą realizację własnych planów i marzeń. Stara zasada mówi, by wystrój w przeważającej części dopasować do podawanych w lokalu potraw. Włoska pizza doskonale będzie czuć się w otoczeniu drewnianych krzeseł oraz obrusów w kratę, podczas gdy hamburgery nierozerwalnie związane są z czerwonymi kanapami niczym z amerykańskich burgerowni.

Obrusy dla restauracji – od czego zacząć?

 

Zazwyczaj bez względu na wybrany przez nas styl aranżacyjny, decydujemy się na zakup obrusów. Obrusy dla restauracji to tzw. temat rzeka. Część z restauratorów decyduje się na proste, lniane obrusy, które nie zawierają żadnych adnotacji o ich właścicielu. Jednak pozostali pragną zindywidualizować swój projekt. W jaki sposób?

Obrusy dla restauracji zazwyczaj szyte są na specjalne zamówienie. Fakt ten oznacza, że dana szwalnia wykonuje wyłącznie określoną przez zleceniodawcę liczbę obrusów i nie są one dostępne w „normalnej” sprzedaży. Produkcję obrusów warto rozpocząć od ustalenia ich projektu. W zadaniu tym pomoże krawcowa lub grafik komputerowy. Stworzony przez specjalistę obraz naniesiony może być bezpośrednio na tkaninę, co jest niewątpliwą zaletą nowoczesnego systemu działania szwalni.

Kwestią o której nie można zapomnieć są również detale. Obszycie obrusów lub też ich wykończenie zależne jest zazwyczaj od woli kupującego, jednak zaleca się skorzystanie z tej usługi. Brak obrąbka wokół obrusa sprawia, że szybciej się on zużywa, oraz traci jakość wyglądu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *