Menu to obowiązkowy element wyposażenia każdego lokalu gastronomicznego. Jest to przedmiot, z którym potencjalny klient spotyka się jako pierwszy. Niedopasowane, brzydkie, czy po prostu wysłużone menu na pewno obniży jakość odbioru restauracji przez klienta. W czasie tworzenia własnej przystani z pysznym jedzeniem, warto więc zacząć swoją przygodę z gastronomią od szczegółowego ustalenia i wykonania karty menu.


Przedstawione poniżej kroki pozwolą na zachowanie ładu, a także stworzenie menu, które zachwyci wszystkich.

1. Lista potraw

Gościnność to nasza narodowa cecha. Nie wyobrażamy sobie, by ktoś wyszedł z naszego domu głodny. W czasie tworzenia karty należy jednak tę cechę odłożyć na bok. Przeładowana lista potraw sprawi, że żadna z proponowanych pozycji nie będzie idealna. Wybranie kilkunastu potraw w zbliżonym stylu pozwoli na określenie głównego toru działania.

2. Projekt

Samodzielne zaprojektowanie menu nie należy do najłatwiejszych zadań. Aspekt ten warto zlecić profesjonaliście. Odpowiednio wykwalifikowany grafik nie tylko estetycznie przedstawi wybrane przez nas potrawy, ale również stworzy tło idealnie wpasowujące się w styl restauracji. Dzięki tego typu zabiegom menu dla restauracji będzie wyglądało profesjonalnie i przyciągnie klientów.

3. Wybór menu

Menu to jednak nie tylko oprawiona w skórę książka, która często spotykana jest w starszych restauracjach. Podczas projektowania własnego menu warto odejść od tradycyjnego modelu na rzecz świeżości.

W dzisiejszych czasach menu otrzymać można zarówno w postaci tradycyjnej książki, jak i karty imitującej pergamin. Coraz większą popularnością cieszą się również menu składane w postaci harmonijki, a także w nietypowy sposób szyte. Restauratorzy z okrojoną liczbą potraw postawić mogą również na kartę, która uległa procesowi laminowania.

4. Druk

 

Własnoręczny druk zazwyczaj po kilku użyciach karty wygląda fatalnie. Wydruk menu warto zlecić dobrej drukarni. Tego typu miejsce odszukać można zarówno stacjonarnie, jak i w sieci internetowej. Drukarnie online nie tylko poddadzą nasz projekt potrzebnemu retuszowi, ale również dostarczą zamówienie na wskazany adres.