Od rozpoczęcia pandemii powstało wiele firm, które wyspecjalizowały się w materiałach ochronnych takich jak maseczki, przyłbice ochronne, rękawiczki oraz płyny do dezynfekcji. Z miesiąca na miesiąc powstają nowe rodzaje oraz wzory, które poza oczywistą funkcją ochronną wychodzą naprzeciw potrzebom zwykłych obywateli. W związku z obowiązkiem zakrywania twarzy we wszystkich miejscach publicznych wszyscy jesteśmy zmuszeni do używania maseczek lub przyłbic ochronnych przez wiele godzin w ciągu dnia. Dlatego warto skorzystać z nowych możliwości jakie dają nam producenci. Dzięki użyciu na przykład przyłbic dopasowanych do naszych potrzeb ich używanie nie będzie uciążliwe.

Jakie przyłbice na twarz możemy wybrać

  •         Przyłbice ochronne zakładane na czoło – klasyczna wersja przyłbic ochronnych. Zakładamy je poprzez zapięcie plastikowego lub materiałowego paska dookoła głowy na wysokości czoła. Osłaniają one całą twarz od czoła aż do brody. Są najlepszą formą ochrony wśród przyłbic.
  •         Przyłbice zakładane na nos – mocujemy je na uszach, a ich główna podpora znajduje się na nosie. Są one zdecydowanie mniejsze od przyłbic ochronnych klasycznych. Chronią przede wszystkim okolice nosa oraz ust.
  •         Przyłbice zakładane na brodę – kolejne mini przyłbice. Są przeznaczone przede wszystkim dla osób, które czują dyskomfort w przypadku obecności obciążenia na nosie lub czole. Mocowane są na uszach oraz brodzie. Dają pełny komfort użytkowania oraz swobodę oddychania
  •         Przyłbice z okularami – charakteryzują się szybkością i łatwością zakładania. Ten typ przyłbic na twarz docenią osoby, które nie muszą cały czas nosić przyłbicy i zakładają ją tylko od czasu do czas, na przykład w momencie wejścia klienta do sklepu lub pacjenta do przychodni.  

Wybór zależy w dużej mierze od naszych własnych upodobań i potrzeb. Warto wybrać formę przyłbicy ochronnej, która zapewni nam wygodę użytkowania. Dla jednych najwygodniejszą formą będą klasyczne przyłbice na całą twarz, zakładane w formie opaski na czoło, dla innych ta firma będzie zbyt przytłaczająca i zdecydują się na mini przyłbice zakrywające jedynie nos i usta. Do noszenia przyłbic oraz maseczek ochronnych będziemy zmuszenie jeszcze przez długi czas, dlatego warto wybrać najwygodniejszą dla nas formę.