Horeca to popularne określenie sektora hotelarskiego i gastronomicznego. Skrót ten pochodzi od angielskich słów – Hotel, Restaurant, Catering. Ponieważ z roku na rok ta branża zyskuje na popularności wiele drukarni zdecydowało się przygotować produkty skierowane właśnie dla tych firm. Są to przede wszystkim materiały reklamowe połączone z elementami wystroju.

Najpopularniejsze produkty horeca

  •   Podkładki pod talerze – podkładki pod talerze to nie tylko zabezpieczenie stołu przed zabrudzeniem, ale również doskonały element dekoracyjny i reklamowy. Podkładki pod talerz to idealne miejsce do umieszczenia menu, ciekawej grafiki związanej z firmą lub informacji o promocjach i ciekawych ofertach.
  •   07 – wykorzystywane w hotelach oraz w pensjonatach. To doskonała forma komunikowania się z klientami. Poza klasycznym napisem „Nie przeszkadzać” możemy umieścić inny dowolny napis, który w ciekawy sposób buduje pozytywną relację. Zawieszki na drzwi można przygotować z logo firmy, w kolorystyce, która kojarzy się z barwami firmy
  •   Zawieszki na butelki – to bardzo ciekawy pomysł na promocję firmy lub jako element dekoracji podczas imprez okolicznościowych. Zawieszki na butelki dają możliwość umieszczenia logo firmy, podziękowań za złożenie zamówienia lub dowolnego innego przekazu. Podczas wesel doskonale sprawdzą się jako podziękowania dla gości za przybycie na uroczystość
  •   Karty menu – przemyślane i profesjonalnie wydrukowane menu to podstawa każdej restauracji. Użycie intensywnych kolorów, ciekawych zdjęć i grafik od pierwszej chwili wzbudza zainteresowanie klienta. W zależności od ilości dań możemy zdecydować się na menu składane, klejone lub przygotowane na spirali. Wygląd karty menu to kluczowy element wpływający na opinię klientów.

Popularność branży hotelarsko gastronomicznej z roku na rok rośnie. Coraz więcej osób korzysta z ich usług co jest związane z coraz większą świadomością oraz ciekawością konsumentów. W każdym mieście co miesiąc otwierają się nowe restauracje z coraz ciekawszymi propozycjami karty menu. Branża hotelarska to już nie tylko wielkie hotele, ale również rodzinne małe miejsca, w których można odnaleźć ciszę i spokój. Takie elementy jak spersonalizowane podkładki pod talerze, zawieszki na drzwi, zawieszki na butelki pomagają w budowaniu spójności wizerunku marki i doskonale wpływają na pozytywną opinię klientów.